GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13669191
*
nr 1366 9191
Vas
Tilgman Keramik. Höjd: 40cm
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2020
kl 18:22:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/12 15:56:16
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgman keramik tilgmans keramik vas
-
4247 Fåtöljer
ett par, Sam Larsson, "Metro", DUX, 1970-tal, böjt..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:19
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
4226 Oljemålning
Vasström. Signerad, daterad 43, "Junno". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:52
-
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:40
-
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56
*
Vas
nr 1366 9191
Vas
Tilgman Keramik. Höjd: 40cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/12 15:56:16 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgman keramik tilgmans keramik vas
-
4247 Fåtöljer
ett par, Sam Larsson, "Metro", DUX, 1970-tal, böjt..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:19 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:00 -
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:24
-
4226 Oljemålning
Vasström. Signerad, daterad 43, "Junno". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:52 -
4178 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Blågrön ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:40 -
1002 Vas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Rörstran..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56